Loading…

Simic: Me Ushtrinë Prishtina do të zhvendosë vëmendjen nga dialogu

  • 14/09/2018 | 09:46

Simic: Me Ushtrinë Prishtina do të zhvendosë vëmendjen nga dialogu

“Pa pajtimin e deputetëve të Listës serbe (në Kuvendin e Kosovës) dhe ndryshimin e Kushtetutës, është i pamundur transformimi i Forcës së sigurisë së Kosovës”, ka thënë Simic

Nënkryetari i Listës serbe Igor Simic ka thënë sot se qëllimi i propozimit të ligjit mbi formimin e Ushtrisë së Kosovës është që të shkaktohen tensione pas vizitës së krterait të Sersbisë në Kosovë, por edhe të zhvendoset vëmendja nga dialogu ndërmjet Prishtinës e Beogradit, transmeton gazetametro.net.

“Pa pajtimin e deputetëve të Listës serbe (në Kuvendin e Kosovës) dhe ndryshimin e Kushtetutës, është i pamundur transformimi i Forcës së sigurisë së Kosovës”, ka thënë Simic për televizionin serb Pink./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë