Loading…

Simite italiane me shije të mrekullueshme: Përgatiten shpejt dhe lehtë

  • 03/02/2023 | 09:04

Simite italiane me shije të mrekullueshme: Përgatiten shpejt dhe lehtë

Nuk pritet që brumi të bymehet.


Përbërësit:

– 110 g jogurt grek,
– 1 lugë e vogël kripë,
– 100 ml ujë,
– 240 g miell,
– 1 lugë e vogël pluhur për ëmbëlsira,
– 50 g gjalpë.

Përgatitja:

Përzieni jogurtin, kripën dhe ujin, pastaj shtoni miellin dhe pluhurin e ëmbëlsirave.

Ngjishni brumin. Brumin ndajeni në 6 pjesë dhe formoni me duar në topa të vegjël.

Piqni në një tigan në të cilin keni shtuar pak vaj.

Kur të jenë gati lyeni me gjalpin e shkrirë.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë