Loading…

Simpatizantët e partisë së Blushit nuk i zë salla

  • 01/11/2016 | 21:39

Simpatizantët e partisë së Blushit nuk i zë salla

Sipas Blushit, ajo që i ka bashkuar në këtë nismë nuk është një njëri, por është një ide dhe besimi se Shqipëria mund të bëhet dhe do të bëhet nga shqiptarët.

ben-blushi

Blushi ka emëruar partinë e tij me pasionin e tij më të madh, librin.

“Shqipëria do të bëhet dhe duhet të bëhet vetëm nga shqiptarë, të barabartë të jetueshëm, në paqe me veten dhe të tjerët. Sot kemi ardhur të marrin një vendim në dobi të Shqipërisë. Kemi ardhur të bashkohemi rreth një ideje, jo rreth një njeri. Vendimet që merren rreth një ideje janë shumë më të qëndrueshme se ato që merren nga një njëri, që mund të largohet, të ndryshojë, por kjo ide nuk ndryshon kurrë. Kjo ide është LIBRA, si një organizatë politike e formuar nga shqiptarët për shqiptarët, që kam nderin të jem pjesë e saj. Mund t’u siguroj se kurrw nuk do zhgënjeheni që vendosët të jeni LIBRA”, tha Blushi./ gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë