Loading…

‘Simply the best’: Vdes Tina Turner, mbretëresha e ‘Rock ‘n’ Roll’it’

  • 24/05/2023 | 21:04

‘Simply the best’: Vdes Tina Turner, mbretëresha e ‘Rock ‘n’ Roll’it’

Ka vdekur, Tina Turner, mbretëresha e Rock ‘n’ Roll’it, në moshën 83-vjeçare, transmeton Gazeta Metro.


Turner ndërroi jetë pas një sëmundjeje të gjatë, njoftuan përfaqësuesit e saj të mërkurën (24 maj).

“Do të ketë një ceremoni private funerali ku do të marrin pjesë miqtë dhe familjarët e ngushtë”, thuhet tutje në deklaratë.

“Ju lutemi respektoni privatësinë e familjes së saj në këtë kohë të vështirë.”

Ndryshe, Turner ka lindur më 26 nëntor 1939 në Brownsville, Tennessee, ndërsa ishte e njohur për publikun sidomos me hitin e saj “The Best”.

Vdekja e Turner veç sa do e varfëroj edhe më shumë skenën e muzikës./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë