Loading…

Simptoma befasuese e Omicronit që mund të shfaqet kur jeni duke ngrënë

  • 22/01/2022 | 11:17

Simptoma befasuese e Omicronit që mund të shfaqet kur jeni duke ngrënë

Omicron është vërtetuar se është një lloj më i butë i koronavirusit, me shumicën e njerëzve që vuajnë nga simptoma të ngjashme me të ftohtin.


Ekspertët kanë thënë se tre shenjat kryesore të Omicron janë kolla, dhimbja e kokës dhe lodhja, por ka një simptomë tjetër befasuese që mund të shfaqet kur jeni duke ngrënë.

Disa njerëz mund të përjetojnë humbje oreksi, gjatë kohës kur janë duke ngrënë, shkruan The Sun, transmeton Klankosova.tv.

Një varg studimesh tregojnë se Omicroni është më i butë se variantet e tjera, me raportin e parë zyrtar në Mbretërinë e Bashkuar që zbulon se rreziku i shtrimit në spital është 50 deri në 70 përqind më i ulët se me Delta.

Dozat përforcuese të vaksinës antiCOVID mbrojnë nga Omicroni dhe ofrojnë mundësinë më të mirë për ta kaluar pandeminë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë