Loading…

Sindikata e Doganës dënon sulmin ndaj punëtorëve të doganës dhe policisë

  • 14/10/2021 | 16:11

Sindikata e Doganës dënon sulmin ndaj punëtorëve të doganës dhe policisë

Sindikata e Pavarur e Doganës së Kosovës ka dënuar ashpër sulmin e fundit ndaj punëtorëve të doganës dhe policisë në veri nga serbët, pasi policia e Kosovës ndërmori një operacion policor për luftimin e kontrabandës dhe krimit të organizuar në këtë pjesë të vendit.


Në një komunikatë për media thuhet se si rezultat i eskalimit të gjendjes është rrezikuar jeta e oficerëve doganorë dhe policorë të cilët ishin duke kryer punën e tyre sipas mandatit që kanë.

Sindikata e Pavarur e Doganës së Kosovës kërkon nga institucionet që të krijojnë kushte që të mos rrezikohet shëndeti dhe jeta e punëtoreve dhe njëherësh apelon te qytetaret e vendit që Doganën e Kosovës ta përkrahët në punën e tyre, si në mbledhjen e të hyrave ashtu edhe luftën kundër krimit të organizuar dhe kontrabandës.

Ndryshe, Policia e Kosovës, në vazhdën e realizimit të objektivave strategjike për parandalim të veprave penale, konkretisht luftën e pa kompromis ndaj kontrabandës së mallrave, dje ka ndërmarrë një operacion policor në veri. Qytetarët serbë kanë kundërshtuar veprimin e policisë duke i sulmuar dhe me këtë rast janë lënduar disa persona.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë