Loading…

‘Sinkronizim mes Kurtit e Vucic’, Tahiri: Qeveria do ta themelojë Asociacionin

  • 02/02/2023 | 12:00

‘Sinkronizim mes Kurtit e Vucic’, Tahiri: Qeveria do ta themelojë Asociacionin

Abelard Tahiri, shef i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, në fjalën e tij gjatë seancës së sotme parlamentare, ka thënë se, nuk e di se a është rastësi apo e sinkronizuar që kryeministri Albin Kurti dhe presidenti serb Aleksandar Vucic, po flasin për marrëveshjen në kuvendet përkatëse, shkruan Gazeta Metro.


Ai në fjalën e tij, tha se, Kurti sot njoftoi një lajm që Kosovën e fut në një drejtim të ri.

“Nuk e di a është rastësi apo e sinkronizuar midis presidentit Vuçiq dhe kryeministrit Kurti, mirëpo në media raportohet që ai është duke e mbajtur një seancë për Kosovën në Parlamentin e Serbisë. Në të njëjtën kohë, kryeministri sot na jep një lajm që Kosovën e fut në një drejtim të ri”, tha Tahiri.

Tutje, deputeti i PDK’së deklaroi edhe se, qeveria e Kosovës do ta themelojë Asociacionin e komunave me shumicë serbe.

“Qeveria Kurti do ta themelojë Asociacionin e komunave me shumicë serbe në vendin tonë. Pra, ky moment, kjo ditë, duket të jetë një koordinim i mirë mes dy liderëve, pra mes kryeministrit tonë dhe presidentit serb, të cilët në të njëjtën ditë, në të njëjtin moment janë duke dhënë këto lajme”, tha Tahiri ndërtjerash. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë