Loading…

Sipas Qeverisë, Haradinaj e priti Kurtin veç tre minuta, më pas u largua

  • 26/09/2021 | 16:21

Sipas Qeverisë, Haradinaj e priti Kurtin veç tre minuta, më pas u largua

Qeveria e Kosovës është sqaruar në lidhje me pretendimet e Ramush Haradinajt, që kishte thënë se kishte shkuar në orën 09:00 për tu takuar me Kurtin, por nuk e kishte gjetur aty.


Në sqarimin e kryeministrisë, thuhet se Haradinaj kishte kërkuar që të takohet ndaras me Kurtin, pra me fillim nga ora 09:00 dhe jo në orën 10:00 kur ishte takimi i paracaktuar me Memli Krasniqin e Lumir Abdixhikun.

Por, siç bën të ditur qeveria, Haradinaj erdhi në orën 08:56 në qeveri dhe u largua në 08:59.

“Kryeministri i Republikës së Kosovës, z. Albin Kurti, mbrëmë i ka ftuar të tre liderët e subjekteve opozitare në Kuvend për takim të përbashkët me ta, për të dielën në ora 10:00. Ftesës për takim në ora 10:00, i janë përgjigjur kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës z. Memli Krasniqi dhe kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, z. Lumir Abdixhiku. Me kërkesë të kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Kryeministri Kurti ka pranuar ta takojë atë, sipas propozimit të z.Haradinaj, ndaras, sot në ora 9:00. Z. Haradinaj është pritur nga protokolli i kabinetit në ora 8:56. Takimi nuk është realizuar, për shkak se z.Haradinaj është larguar nga Zyra e Kryeministrit, pas qëndrimit në hollin e pritjes nga ora 8:56 deri në ora 8:59”, thuhet në sqarimin e zyrës së Kryeministrisë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë