Loading…

Sipas Sveçlës s’pati kurrfarë negocimi për lirimin e pjesëtarëve të grupit terrorist, ishin mbi 90

  • 01/10/2023 | 16:54

Sipas Sveçlës s’pati kurrfarë negocimi për lirimin e pjesëtarëve të grupit terrorist, ishin mbi 90

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, mohoi raportimet se ka pasur negocim për largimin e terrorristëve serbë në bashkëpunim me KFOR-in.


Sveçla potencoi se ishin mbi 90 terroristë serbë që morën pjesë në sulmin ndaj Policisë së Kosovës.

“Absolutisht nuk ka pasë kurrfarë negocimi gjatë këtij aksioni, unë nuk mund të rresht së falënderuari Policinë e Kosovës për profesionalizmin e tyre. Në fillim kemi folur për rreth 30 pjesëtarë të këtij grupi terrorist, lirisht mund të themi se janë mbi 90 terroristë që kanë marrë pjesë në këtë sulm që tregon se policët tanë kanë qenë në numër më të vogël se sulmuesit”, u shpreh Sveçla.

“Policia jonë nuk zotëron kësi lloj armatimi. Përkundër gjithë këtyre disavzanteshe dhe të cilën Policia e Kosovës është gjetur dhe ka treguar profesionalizëm të pashembullt dhe sukses të jashtëzakonshëm, Rënia e Afrimit dhe angazhimi pa kurrfarë hezitimi dhe vullnet të madh për sakrific, ka bërë të mundur që një skenar kaq ogurzi të ndërpritet”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë