Loading…

Sir Stuart Peach dhe diplomatë e njohës të shquar flasin për ndikimin e luftës së Rusisë në Ukrainë në Ballkanin Perëndimor

  • 24/10/2022 | 13:08

Sir Stuart Peach dhe diplomatë e njohës të shquar flasin për ndikimin e luftës së Rusisë në Ukrainë në Ballkanin Perëndimor

Gjeopolitika e re pas agresionit të Rusisë në Ukrainë dhe ndikimi i kësaj në Ballkanin Perëndimor do të jetë temë një ngjarjeje të Foreign Affairs and Security Forum (FAS Forum)”, që do te transmetohet edhe ‘live’ në media sociale.


Shefi ekzekutiv i këtij forumi, Alejtin Berisha ka njoftuar se aty do të marrë pjesë edhe i dëguari special i Britanisë së Madhe për Ballkanin Perëndimor, Sir Stuart Peach.

Gjithashtu, në panelet e diskutimit që nisin në orën 13:00 dhe zgjasin deri në orë 17:00, do të jenë pjesëmarrës diplomatë e njohës të shquar të proceseve politike.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë