Loading…

Situata e sigurisë në Kosovë, ambasadori amerikan takon gjeneralin e KFOR-it

  • 18/01/2022 | 16:12

Situata e sigurisë në Kosovë, ambasadori amerikan takon gjeneralin e KFOR-it

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Jeff Hovenier, sot ka vizituar selinë qendrore të KFOR’it ku është pritur nga komandanti Ferenc Kajari, shkruan Gazeta Metro.


Sipas një njoftimi të KFOR’it në “Tëitter”, ata kanë biseduar për situatën e sigurisë në Kosovës dhe Kajar e ka njoftuar ambasadorin Hovenier për aktivitetet e përditshme të KFOR’it në përmbushjen e tyre.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë