Situata e sigurisë në Kosovë, ambasadori amerikan takon gjeneralin e KFOR-it

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Jeff Hovenier, sot ka vizituar selinë qendrore të KFOR’it ku është pritur nga komandanti Ferenc Kajari, shkruan Gazeta Metro. Sipas një njoftimi të KFOR’it në “Tëitter”, ata kanë biseduar për situatën e sigurisë në Kosovës dhe Kajar e ka njoftuar ambasadorin Hovenier për aktivitetet e përditshme … Vazhdoni me leximin e Situata e sigurisë në Kosovë, ambasadori amerikan takon gjeneralin e KFOR-it