Loading…

Situata në veri: Zyrtari i BE’së Fires, vjen në Kosovë – pritet të takohet me liderë institucionalë

  • 30/05/2023 | 10:17

Situata në veri: Zyrtari i BE’së Fires, vjen në Kosovë – pritet të takohet me liderë institucionalë

Shefi i Zyrës së BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog ka njoftuar se ka mirëpritur në takim Charles Fries, nga Zyra e Sekretarit të Përgjithshëm për Sigurinë dhe Mbrojtjen e Përbashkët, Politikën dhe reagimin ndaj krizave në shërbimin evropian të veprimit të jashtëm (EEAS).


Szunyog përmes një postimi në Tëitter ka thënë se me Fires kanë diskutuar për zhvillimet politike në Kosovë.

“Diskutuan zhvillimet politike, çështjet e sigurisë dhe agjendën evropiane të Kosovës. Gjatë kësaj vizite ai do të takohet me liderë institucionalë dhe Organizatave të Shoqërisë Civile të Kosovës”, ka shkruar Szunyog.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë