Loading…

Situatë alarmante në Maqedoni të Veriut: ​24 viktima dhe 1.112 raste të reja me COVID-19

  • 22/11/2020 | 21:15

Situatë alarmante në Maqedoni të Veriut: ​24 viktima dhe 1.112 raste të reja me COVID-19

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore janë kryer 2.553 teste të dyshuara për COVID-19, prej tyre pozitivë me koronavirus kanë rezultuar 1.112 persona, 24 persona kanë vdekur dhe 709 janë shëruar.


Rastet e reja janë regjistruar në Shkup – 321, Kumanovë – 69, Tetovë – 79, Prilep-77, Manastir – 65, Gostivar – 60, Koçani – 44, Berovë – 23 etj.

Katër viktima janë nga Shkupi (të moshës 76, 62, 67 dhe 70-vjeç), një nga Kumanova (64 ), një nga Shtipi (87), tre nga Prilepi (69, 45 dhe 79), dy nga Tetova (41, 65), dy nga Velesi (81, 61), 5 nga Manastiri (70, 91, 48, 60 dhe 73-vjeç), një nga Ohri (89), një nga Kriva Pallanka (47), një nga Krusheva (60), një nga Koçani (41), një nga Makedonski Brodi (40) dhe një pacient nga Vinica (66-vjeçar). Të gjithë pacientët kanë ndërruar jetë në kushte shtëpiake.

Që nga shpërthimi i epidemisë me koronavirus në Maqedoninë Veriore janë konfirmuar 54.743 raste, prej tyre 1.511 kanë vdekur, 32.366 janë shëruar, ndërsa janë 20.866 raste aktive.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë