Loading…

‘Siuuu sunday Ronaldo’: Erik ten Hag tha se Cristiano mund të jetë titullar të dielën

  • 05/08/2022 | 17:30

‘Siuuu sunday Ronaldo’: Erik ten Hag tha se Cristiano mund të jetë titullar të dielën

Erik ten Hag ka folur për Cristiano Ronaldo në prag të ndeshjes së parë të Manchester Unitedit për sezonin 2022/23 në Premierligë.


Trajneri i skuadrës angleze u shpreh i lumtur që portugezi është pjesë e skuadrës së tij, pasi ai e vlerëson si një sulmues të nivelit të lartë.

“Jam i lumtur që ai është me ne. Manchester United ka një sulmues të nivelit të lartë. Ai është me ne në ekip”, tha ten Hag.

Kurse, në pyetjen se a do të jetë Ronaldo titullar në ndeshjen e parë të sezonit, trajneri i Man Unitedit tha: “Do ta shihni të dielën”.

Të dielën, “Djajtë e Kuq” do të presin Brightonin në “Old Trafford”.

Ndeshja do të zhvillohet nga ora 15:00.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë