Loading…

‘S’ka alternativë tjetër’: Italia i mbështet Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë për inkuadrim në BE, tha ambasadori italian Silvestri

  • 13/05/2022 | 19:53

‘S’ka alternativë tjetër’: Italia i mbështet Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë për inkuadrim në BE, tha ambasadori italian Silvestri

Italia e mbështet Maqedoninë për inkuadrim në Bashkimin Evropian. Ky është qëndrimi ynë dhe i mbështesim Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë në Bashkimin Evropian ka thënë Ambasadori i Italisë në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Andrea Silvestri.


“Nuk ka alternativë tjetër” porositi Ambasadori i Italisë në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Andrea Silvestri gjatë vizitës në Universitetin “Goce Dellçev” në komunën e Shtipit raporton Koha.mk

Ambasadori Silvestri sot realizoi takim me rektorin e UGD-së, Bllazho Boev dhe dekanen e Fakultetit Filologjik, Dragana Koceva-Kuzmanovska. Në takim është biseduar për bashkëpunimin dhe vendosjen e gjuhës italiane në shkollat fillore dhe të mesme.

Kuzmanovska theksoi se në Katedrën për gjuhë italiane janë 30 studentë – ndërsa këtë vit do të kenë edhe motivim shtesë për studentët të cilët do të regjistrohen, gjegjësisht Universiteti ndan dhjetë bursa për brucoshët më të mirë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë