Loading…

S’ka diskutim për arrestimet e anëtarëve të VV’së

  • 22/12/2016 | 11:30

S’ka diskutim për arrestimet e anëtarëve të VV’së

Me kërkesë të Ismet Beqirit, me gjithë kundërshtimet e deputetëve të VV-së, Kuvendi ka hequr nga rendi i ditës debatin parlamentar sipas kërkesës së deputetit Glauk Konjufca, i mbështetur edhe nga 9 (nëntë) deputetë tjerë lidhur me arrestimet e aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje.

61 deputetë  kanë votuar pro heqjes nga rendi i ditës këtë pikë.

Kjo kishte ngjallur reagime të deputetëve të Vetëvendosjes. Albulena Haxhiu tha se nuk mundet një parti tjetër të propozojë heqjen e një pike të sponsorizuar nga një tjetër grup parlamentar./gazetametro.net

 

Rekomandime
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë