Loading…

S’ka kompjuter në shtëpi, 10 vjeçari i bën detyrat në dyqan

  • 16/11/2019 | 20:38

S’ka kompjuter në shtëpi, 10 vjeçari i bën detyrat në dyqan

Djali që është filmuar duke lexuar në një tabletë dhe duke bërë detyrat e gjeografisë në një dyqan Samsung-u quhet Guilherme dhe është 10-vjeç, transmeton Gazeta Metro.


Djali nga Brazili shkoi në dyqan sepse nuk ka kompjuter dhe internet në shtëpi.

Pasi mësoi historinë, Samsung ia dhuroi tabletën. Nëna e Guilherme punon si sanitare në shkollën ku studion djali, por nuk ka aq të ardhura sa t’i blejë kompjuter.

Ata jetojnë në një shtëpi me qera. Shumë persona janë prekur nga historia dhe kanë kontribuar për t’i blerë një shtëpi familjes së Guilhermes./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë