Loading…

S’ka kundërshtare për xhudistet kosovare, edhe Majlinda Kelmendi stoliset me medaljen e artë në ‘Tashkent 2018’

  • 09/11/2018 | 14:07

S’ka kundërshtare për xhudistet kosovare, edhe Majlinda Kelmendi stoliset me medaljen e artë në ‘Tashkent 2018’

Majlinda Kelmendi ka fituar medaljen e artë në ‘Tashkent 2018’


Kampiona Olimpike ka mposhtur në finale xhudisten nga Zvicra, Evelyne Tschopp, në kategorinë deri në 52 kilogramë dhe kështu u stolis me medalje të artë, transmeton GazetaMetro.

Kelmendi që së fundi është rikthyer nga një lëndim, javë më parë fitoi medaljen e argjendtë në Abu Dhabi, ndërsa sot triumfoi në ‘Tashkent 2018’ në Uzbekistan.

Më herët medaljen e artë e fitoi edhe Distria Krasniqi në kategorinë deri në 48 kilogramë. /GazteaMetro/

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë