Loading…

S’ka kuorum, nuk vazhdojnë masat emergjente për energjinë elektrike

  • 02/02/2023 | 17:05

S’ka kuorum, nuk vazhdojnë masat emergjente për energjinë elektrike

Nuk ka pasur kuorum në Kuvendin e Kosovës për vazhdimin e masave emergjente në furnizimin e energjisë.


Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca ka thënë se vetëm 52 deputetë kanë votuar.

Sipas Konjufcës, ky vendim i përket një seance tjetër të ardhshme.

“52 deputetë po votojnë nuk ka më shumë kuorum se kaq, kështu që konstatojë se ky vendim i përket një seance tjetër të ardhshme kurdo që mbahet ajo”, tha ai.

Partia Demokratike e Kosovës dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës nuk e kanë përkrahur vazhdimin e masave emergjente të energjisë elektrike.

(brabbly.com)

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë