Loading…

S’ka më të ftohtë, ngriten temperaturat gjatë ditëve në vazhdim

  • 26/04/2017 | 17:54

S’ka më të ftohtë, ngriten temperaturat gjatë ditëve në vazhdim

Gjatë ditëve të ardhshme vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik.


Sipas parashikimeve, në këto kushte do të mbajë mot kryesisht me diell dhe vranësira të shpërndara.

Të premten do të ketë mundësi të vogla për riga të izoluara shiu, kryesisht në perëndim dhe jugperëndim të vendit.

Ndërsa, vlerat minimale të temperaturave do të lëvizin ndërmjet 1-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20 – 26 gradë Celsius”.

Do të fryjë erë nga  jugperëndimi me shpejtësi deri 9m/s./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë