Loading…

S’ka të ndalur Myrto Uzuni: Shënon golin e 20’të në Spanjë me Granadën

  • 18/03/2023 | 17:08

S’ka të ndalur Myrto Uzuni: Shënon golin e 20’të në Spanjë me Granadën

Myrto Uzuni gjen sërish rrjetën në Spanjë me Granadën.


Në ndeshjen që skuadra e tij po luan në udhëtim sulmuesi shqiptar shënoi në minutën e 30-të teksa sigloi golin numër 20-të të sezonit pa lënë mënjanë edhe tre asiste.

27-vjeçari konfirmon sezonin e tij më të mirë në karrierë duke lëshuar një sinjal pozitiv edhe para grumbullimit me kombëtaren për ndeshjen kualifikuese ndaj Polonisë.

Uzuni është shndërruar në një lider të Granadës këtë sezon duke marrë përdore skuadrën drejt objektivit për t’u ringjitur në elitë.

Aktualisht, Granada renditet në vendin e dytë të kampionatit me 58 pikë dhe me Uzunin si lider duket në rrugë të mbarë për t’ia dalë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë