Loading…

Skandal në Francë, pezullohen për bullizëm

  • 12/02/2019 | 14:18

Skandal në Francë, pezullohen për bullizëm

Disa drejtues të mediave janë pëzulluar dhe pushuar nga puna pasi që dyshohen që janë bërë ngacmim ‘online’ përmes një grupi në Facebook, transmeton Gazeta Metro


‘League du LOL’ e përberë shumiva nga meshkujt kishtë në shënjestë disa shkrimtare femra dhe aktiviste feminist

Shumë persona kanë treguar eksperenca kibernetike të bullizmit nga ky grup që kur u zbulua nga gazeta ‘Liberation’.

Dy gazetarë të ‘Liberation’ janë mes të pezulluarve. Themeluesi I grupit në vitin 2009“freelance”, Vincent Glad, kërkoi ndjesë në Tëitter duke thënë se ai e kuptonte se praktika të tilla janë të papranueshme. Duke përdorur kryesisht llogari anonime në Tëitter, pjesëtarët e grupit ngacmonin kolegët gazetarë, shumica e të cilëve femra.

Ata po ashtu bënin shaka për përdhunime dhe shpërndanin foto të përpunuara të individëve. Gazetare të njohura franceze thonë se ato kanë qenë në shënjestër të ngacmimeve të grupit./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë