Loading…

Skandali me deportimin e turqëve, Haradinaj thotë se e mendonte dorëheqjen

  • 02/05/2018 | 22:54

Skandali me deportimin e turqëve, Haradinaj thotë se e mendonte dorëheqjen

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj thotë se ishte i gatshëm të heqë dorë nga qeverisja për shkak të deportimit të gjashtë gylenistëve për në Turqi.


Në Rubikon të KTV-së, Haradinaj ka thënë se ky incident e bëri Kosovën të dukej si marionetë e Turqisë.

Haradinaj me këtë rast kishte marrë kritika të mëdha nga presidenti turk, Recep Tayiip Erdogan i cili u tregua i ashpër ndaj kryeministrit kosovar duke shenjëstruar atë në fjalimet e tija më shumë se një herë, çka nuk e bëri me të tjerët.

“Nuk e kam ditë se po shkeli në një minë aq të madhe kur kam vepruar. E pashë se shkuan ata njerëz, m’u kanë dhimtë. Nuk e kisha hallin veç aty, por të vendit tim. U dha një përshtypje që vendi qenka një marionetë e dikujt tjetër. Ai incident na qiti në atë mënyrë. E di që s’jemi por na krijoi një pamje ashtu”, ka thënë ai.

Ndonëse shteti turk u falënderua për rastin e gylenistëve, Haradinaj, ende nuk e di nëse kishte persona në Kosovë që ishin në njohuri për këtë operacion.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë