Loading…

Skandaloze: Nxënësit mësojnë në tekstet shkollore se myslimanët janë minoritet në Kosovë

  • 20/02/2020 | 11:55

Skandaloze: Nxënësit mësojnë në tekstet shkollore se myslimanët janë minoritet në Kosovë

Tekstet shkollore që mësojnë nxënësit kosovarë njihen për problemet dhe skandalet e shumta me ato se çfarë përmbajnë ato tekste, madje autorët shpeshherë dinë ta huqin me të madhe sikurse në rastin e fundit, shkruan Gazeta Metro.


Një tekst i cili po qarkullon për nxënësit e rinj ku ata po mësojnë është se myslimanët paraqiten si minoritet në Kosovë, njëjtë sikurse të tjerët.

Këtë tekst e ka publikuar analisti Nexhmedin Spahiu, i cili po thotë se autori i këtij teksti është një idiot dhe teksti është aq bizar sa që komunitetin fetar shumicë në Kosovë, i konsideron si pakicë.

Ai ka numëruar një varg gabimesh që bën ky tekst që supozohet se do t’i mësojë nxënësit e Kosovës për vendin e tyre./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë