Loading…

Skeja nga ‘Linja e Jetës’: Të vizitohet psikologu, njëjtë si stomatologu

  • 30/10/2022 | 17:16

Skeja nga ‘Linja e Jetës’: Të vizitohet psikologu, njëjtë si stomatologu

Këtë të diel në emisionin “Familja ime”, u diskutua për shëndetin mendor, ku i ftuar ishte edhe Bind Skeja, psikologu nga “Linja e Jetës”.


“Krejt këto rekomandime që vinë zakonishit për me ushtru, me dal në natyrë, me meditu, këto janë sene shabllon, që gjithkush mundet me i bo edhe me përmirësuar shëndetin mendor”.

Skeja, tha se jeta e çdo njeriu është jashtëzakonishit shumë subjektive, dhe sipas tij në “Linjën e Jetës”, mundohen t’i japin rëndësi indvidit në bazë të rastit që e ka.

“Është problem ne me i thonë bone këtë se për tjetrin ka punu, sepse edhe pse statistikishit i ka ndihmu shumicës së njerezëve, ty ndoshta s’ka me të ndihmu”.

“Unë kam shumë drojë se dikush mundet me’m dëgju mua, edhe thotë ta provoj këtë, edhe mos me pas funksion mundet me stigmatizu vetën më shumë, dhe mund të thotë “ky psikologu s’po dika sen”.

Rekomandimi i psikologu nga Linja e Jetës, ishte që vizita tek psikologu, të bëhet njëjtë si ndodhë të bëhet te stomatologu, dhe shumë reparte të tjera.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë