Loading…

Skena në shesh gati për të pritur Haradinajn (Foto)

  • 27/04/2017 | 18:04

Skena në shesh gati për të pritur Haradinajn (Foto)

Lideri i AAK’së Ramush Haradinaj, pas orës 19:00 pritet të aterojë në Prishtinë nga Franca, ku qëndroi për më shumë se tre muaj i ndaluar nga autoritetet franceze përmes një fletarresti ndërkombëtar të lëshuar nga Serbia.


Partia e Haradinajt, ka organizuar një pritje solemnte për liderin e saj, shkruan gazetametro.net.

Në sheshin Zahir Pajaziti në Prishtinë, tani më është bërë gati skena, nga ku Haradinaj, rreth orës 20:00, pritet t’u drejtohet me një fjalim përkrahësve të tij.

Në shesh tanimë kanë filluar të mblidhen mbështetësit e Haradianjat, të cilët përveç fotove të liderit të AAK’së, po mbajn edhe flamuj kuq e zi. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë