Loading…

Skena të çmendura: Tifozët e Everton ‘pushtojnë’ fushën pasi klubi siguron mbijetesën

  • 19/05/2022 | 22:56

Skena të çmendura: Tifozët e Everton ‘pushtojnë’ fushën pasi klubi siguron mbijetesën

Skuadra e Everton tashmë edhe matematikisht nuk ka mundësi të rrëzohet nga Premier Leauge pas përmbysjes fantastike sonte kundër Crystal Palace me rezultat 3-2, transmeton Gazeta Metro.


Everton ka shënuar fitore spektakolare kundër Crystal Palace me rezultat 3-2, ku vetëm në pjesën e dytë riktheu rezultatin pasi që pjesa e parë kishte përfunduar 0-2.

Ishin golat e Michael Keane, Richarlison dhe Dominic Calvert-Lewin që i siguruan tre pikët në fund vendasve, ku pas kësaj tifozët ‘shpërthyen’ dhe hyn në fushë për të festuar këtë sukses me futbollistët.

Skuadra e drejtuar nga Frank Lampard deri në këtë xhiro ishte një pretendente kryesore për të rënë nga elita e futbollit anglez, por pas kësaj fitore arrin në kuotën e 39 pikëve katër më shumë se Leeds United dhe Burnley që kanë nga 35 pikë.


Ndërsa sonte u zhvilluan edhe dy ndeshje të tjera në Premier League mes Aston Villa-Burnley dhe Chelsea-Leicester City, ku të dyja sfidat përfunduan me rezultat të barabartë 1-1./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë