Loading…

Skocezja kampionia më e gjatë në fuqi për gratë NXT, e zbuloi këtë sport me 15 vjeç

  • 18/10/2020 | 12:07

Skocezja kampionia më e gjatë në fuqi për gratë NXT, e zbuloi këtë sport me 15 vjeç

Kampionia e WWE NXT në Mbretërinë e Bashkuar Kay Lee Ray në skenën e mundjes dhe si është kyçur ajo ne resling, transmeton Gazeta Metro


Kay Lee Ray është kampionia më e gjatë e grave në fuqi e NXT në Mbretërinë e Bashkuar, por arritja e këtij momenti nuk ishte gjithmonë plani i saj. Edhe pse Ray ka qenë në skenën e mundjes për më shumë se një dekadë, në fillim ajo nuk kishte shumë interes për argëtimet sportive.

“Unë nuk kam historinë e zakonshme. Shumë njerëz që njoh shikuan mundje kur ishin me të vërtetë të rinj dhe nuk kam ndonjë vëlla të madh kështu që në të vërtetë nuk kisha njeri që shikonte mundje, “thotë Skocezja Ray.

“Kujtesa ime e hershme ishte ndoshta kur isha rreth 11 ose 12 vjeç dhe kushërinjtë e mi të vegjël po e shikonin e une iu thash se une kurr nuk do të shikoj mundje”. Mendimi i saj ndryshoi kur ishte 15 vjeç. Ajo takoi të fejuarin e saj tani Stevie Xavier, i cili i tha asaj se po stërvitej për të qenë një mundës profesionist.

Pavarësisht se u ndie pak e hutuar për vendimin e tij, ajo vendosi të bashkohej me të në një seancë trajnimi për të mësuar më shumë. Që atëherë e tutje, thotë ajo, ajo ishte çdo ditë duke ushtruar.

Unë po stërvitesha gjithë kohën dhe thjesht do të doja ta kisha shikuar që kur isha e re. Ka vetëm aq shumë mundje që nuk kam parë dhe duhet të arrij, jam përpjekur të shikoj shumë prej tyre, por u bë një pasion për mua kur u bëra 15 vjeç dhe u hodha në stërvitje, është shprehur kampionia Kay Lee Ray .

Ajo bëri debutimin e saj në qarkun e pavarur në maj të vitit 2009, kur ishte 17 vjeç. Gjatë dekadës së kaluar, ajo ka udhëtuar nëpër botë duke performuar për organizatat e mundjes duke përfshirë disa detyra në WWE. Ajo kishte një ndeshje të vetme në WWE në 2015 dhe më pas garoi në Mae Young Classic në 2017. Sidoqoftë, vetëm në janar 2019 që Ray nënshkroi një kontratë me kompaninë, duke bërë debutimin e saj në NXT UK  Takeover: Blackpool. Transmeton gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë