Loading…

Slavia Prague paralajmëron Ballkanin, fiton derbin e Çekisë me ‘demolim’ total

  • 23/10/2022 | 21:02

Slavia Prague paralajmëron Ballkanin, fiton derbin e Çekisë me ‘demolim’ total

Slavia Prague ka shënuar fitore me rezultat të thellë 4-0 sonte kundër Sparta Prague në shtëpi në kuadër të javës së 13’të në Superligën e Çekisë, transmeton Gazeta Metro.


Në derbin e Çekisë, kundërshtari i ardhshëm i Ballkanit në Conference League ka ‘demoluar’ skuadrën rivale të qytetit.

Të gjithë golat vendasit i realizuan gjatë pjesës së parë me Vaclav Jurecka (5′), Jakub Hromada (12′), Lukas Masopust (30′) dhe Peter Olayinka (45+3).

Përkundër kësaj, Slavia Prague nuk është se pati raste të tjera të volitshme megjithatë në ato që pati kishte arriti t’i konkretizoi.

Të enjten me fillim nga ora 21:00 në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë kampioni në fuqi i Kosovës është nikoqire e saj.

Në ndeshjen e parë të zhvilluar para disa javësh suharekasit kishin arritur të tregojnë paraqitje shumë të mirë, mirëpo në fund u mposhtën me rezultat 3-2. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë