Loading…

Smartfoni i ri nga Oppa me specifika fantastike

  • 26/11/2016 | 10:41

Smartfoni i ri nga Oppa me specifika fantastike

Oppa ka zbuluar smartfonin e ri Oppa A57, me specifika fantastike.

Ky smartfon fillimisht është lansuar në Kinë, ndërsa më vonë pritet që të lansohet edhe në tregjet tjera ndërkombtare.

Oppo A57 ka ekranin 5.2 inch LCD me rezolucion 720 x 1280, procesorin Snapdragon 435, 1.4 GHZ.

Ka 3GB RAM e 32GB hapësirë në memorie të integruar, e cila mund të shtohet me kartelë të jashtme microSD deri në 128GB.

Oppa A57 i ri ka kamerën e prapme 16 megapixelësh, si dhe atë të përparmen me 13 megapixel, baterinë 2,900 mAh, e sistemin operativ të para instaluar Android 6.0 Marshmallow.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë