Loading…

Snickers ofron 1 milionë karamele falas,me kusht që të ndërrohet data e Halloween

  • 19/08/2019 | 10:18

Snickers ofron 1 milionë karamele falas,me kusht që të ndërrohet data e Halloween

Pas një peticioni në internet të propozuar nga Snickers për të shtyrë Halloween-in në të Shtunën e fundit të Tetorit snickers dyfishoi përpjekjet duke ofruar 1 milion karamele për amerikanët nëse ky ndryshim i datës do ndodhte,shkruan Gazeta Metro.


Kompania e karameleve në Twitter ka thënë: “Nëse kjo do bëhet zyrtare, ne do t’i ofrojmë 1 milion Snickers falas në Amerikë. Bashkohu në peticion!” Ndërsa adhuruesit e ëmbëlsirave ishin bënë shumë reagime që e turpëruan markën për “përpjekjen për të vjedhur një festë për të pasur shifra më të larta të fitimit’’

Disa të tjerë u përgjigjën negativisht, duke shtuar se ata do të bojkotonin Snickers dhe nuk do të blenin më karamele nga Snickers.Të tjerët kanë vazhduar të nënshkruajnë peticionin Change.org. Që nga e hëna në mëngjes kishte më shumë se 137,000 nënshkrime – 150,000 sa është qëllimi.

Kompania pretendoi se ka 3.800 lëndime të lidhura me Halloween çdo vit dhe 70% e prindërve nuk i shoqërojnë fëmijët e tyre kur shkojnë në këtë festë. Nuk ishte e qartë menjëherë se si lëvizja e datës do të ndihmonte në zgjidhjen e këtij problemi, por peticioni vuri në dukje se ndërrimi do të lejonte një ditë të plotë festimi, sesa “festë të ngutshme’’ Halloween festohet me 31 Tetor.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë