Loading…

Sondazhet e vendosin për toke, Biden bën shaka se mund të mos kthehet në Amerikë nga Spanja

  • 28/06/2022 | 23:11

Sondazhet e vendosin për toke, Biden bën shaka se mund të mos kthehet në Amerikë nga Spanja

Presidenti Biden bëri shaka sot se ai mund të mos kthehet nga Spanja pasi sondazhet e popullaritetit arritën në nivelin më të ulët të të gjitha kohërave mes inflacionit më të keq që nga viti 1981 dhe çmimeve të larta rekord të gazit, transmeton Gazeta Metro.


Biden ia bëri vërejtjen mbretit spanjoll Philip VI në një përpjekje të dukshme për të komplimentuar bukurinë e pallatit mbretëror në Madrid.

“Ka një shprehje të vjetër në një qytet të vogël në Delaware të quajtur Claymont, Del, një qytet i vogël prej çeliku. Dhe ata thonë: ‘Ne jemi si të afërm të varfër. Ne paraqitemi kur jemi të ftuar dhe qëndrojmë më shumë seç duhet.’ Kështu që kini kujdes. Mund të mos kthehemi më”, tha Biden me shaka.

Në Amerikë, vlerësimi mesatar i miratimit të Biden është në një rekord të ulët 38.8%, me 56.9% të amerikanëve që nuk e miratojnë performancën e tij, sipas RealClearPolitics. Vlerësimi i miratimit të ish-presidentit Donald Trump ishte 43.3% në të njëjtën pikë në presidencën e tij, shkruan New York Post.

Megjithëse u zgjodh president në 2020 me më së shumti vota në historinë e SHBA’së, popullariteti i Biden ra gjatë tërheqjes kaotike të gushtit të kaluar nga Afganistani dhe ka mbetur i ulët, duke zvarritur shpresat e demokratëve për të mposhtur republikanët në zgjedhjet e Kongresit të nëntorit./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë