Loading…

Sonte finalja e Kupës së Kombeve të Afrikës, përballen Nigeria dhe Bregu i Fildishtë

  • 11/02/2024 | 14:06

Sonte finalja e Kupës së Kombeve të Afrikës, përballen Nigeria dhe Bregu i Fildishtë

Sonte do të zhvillohet finalja e madhe e Kupës së Kombeve të Afrikës.


Në garë për titullin e më të mirit në Afrikë janë Nigeria dhe Bregu i Fildishtë.

Finalja do të zhvillohet nga ora 21:00, në stadiumin olimpik “Alassane Outtara”.

Nigeria është shpallur tre herë kampione e Afrikës në histori, për herë të fundit në vitin 2013.

Andaj, të përzgjedhurit e portugezit, Jose Peseiro, synojnë trofeun pas më shumë se një dekade.

Në anën tjetër, Bregu i Fildishtë synon të shpallet kampion për herë të tretë në histori. Triumfi i fundit i tyre ishte në vitin 2015.

Kombëtarja e Bregut të Fildishtë nga vendasi, Emerse Fae. /Gazeta Express/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë