Loading…

Sonte natë e rëndësishëm për shqiptarët: Jonida Maliqi performon në Eurovision

  • 16/05/2019 | 16:10

Sonte natë e rëndësishëm për shqiptarët: Jonida Maliqi performon në Eurovision

Jonida Maliqi sonte do të performoj në Tel Aviv, në edicionin e 64 të Eurovisionit, transmeton Gazeta Metro.


Me këngën “Ktheju tokës”, Jonida në natën e dytë gjysmëfinale, e renditur e 14, natë kjo e cila është plotë emocion për të gjithë shqiptarët.

Në finale tashmë kanë shkuar San Marino, Greqia, Bjellorusia, Serbia, Qipro, Estonia, Republika Çeke, Australia, Islanda dhe Sllovenia./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë