Loading…

Sonte ndizen qirinj në kujtim të Astrit Deharit

  • 05/11/2021 | 08:25

Sonte ndizen qirinj në kujtim të Astrit Deharit

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se mbrëmjen e së premtes do të ndizen qirinj në shenjë kujtimi për jetën dhe veprën e aktivistit Asdtrit Dehari, në 5-vjetorin e vdekjes së tij

Në njoftim bëhet e ditur se kjo do të bëhet në orën 20:00, në ballkonet e shtëpive dhe banesave.

“Të gjithë aktivistët, anëtarët dhe simpatizantët e Lëvizjes, por dhe të gjithë qytetarët, ftohen të ndezin nga 5 qirinj në ballkonet e shtëpive/banesave të tyre në përkujtim të jetës dhe veprës së aktivistit Astrit Dehari. (Ora 20:00)”, thuhet në njoftim.

Po ashtu, gjatë ditës së sotme do të ketë homazhe te varri i Deharit, do të dhurohet gjak dhe do të mbahet akademi përkujtimore.

Astrit Dehari vdiq më 5 nëntor të vitit 2016 në burgun e Prizrenit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë