Loading…

Sonte ndizet Prishtina

  • 09/12/2016 | 16:18

Sonte ndizet Prishtina

Komuna e Prishtinës sonte do t’i ndezë dritat e festave të fundvitit në kryeqytet, shkruan Gazeta Metro.


Siç thuhet në njoftimin e Komunës së Prishtinës, sot në ora 19:00 në sheshin “Zahir Pajaziti”, kryetari Shpend Ahmeti do të ndezë dritat.

Sivjet, dekorimi i sheshit u bë herët, pasi para dy vitesh Komuna e Prishtinës kishte hezituar ta dekorojë qytetin deri në ditët e fundit para festave. Kjo u pati konsideruar si vonesë e qëllimshme, për të cilën edhe ishin adresuar kritika. Më pas, kryetari Ahmeti kishte marrë vendim që sheshi do të zbukurohej./gazetametro.net/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë