Loading…

Sonte shfaqet premiera e filmit ‘Brenda për Brenda’(Foto)

  • 28/12/2016 | 13:43

Sonte shfaqet premiera e filmit ‘Brenda për Brenda’(Foto)

Filmi “BrendaPërBrenda” është i metrazhit të shkurtër,dhe është punuar nga vullnetarë, në kuadër të projektit “Breaking Stereotypes” që synon shembjen e stereotipeve me të cilat ballafaqohen të rinjtë dhe vetëdijësimin e shoqërisë mbi problemet që u shfaqen atyre gjatë adoleshencës.

 

Traileri i filmit është prezantuar në çmimet FIDES ku është diskutuar rëndësia e tij jo vetëm për temën që prek por edhe për vetëdijësimin e shoqërisë për suksesin e punës vullnetare.

Suksesi i fundit i këtij filmi është çmimi i parë në Youth Film Fest.

Producente dhe drejtoresh ekzekutive e këtij filmi është Merisa Abudallahu ndërsa Producentë dhe Drejtorë legjislativë të projektit janë Vegim Rrahmani dhe Aida Ramaxhiku. Regjisor është Arian Bytyqi dhe Art Mikullovci, Skenarin e ka bërë Art Mikullovci,asistent kamere gazmendi dhe Fisnik Berisha,ndërsa asistent i projektit Diar Shala.

bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbffff

Në këtë film luajnë: Furtuna Aliu, Gjergj Uka, Andi Bajgora, Rron Gjyshinca, Labinot Lajci, Ardit Fetahu, Anila Jerliu, Florist Bajgora,Zgjim Mikullovci, Agonis Gocaj dhe Shpat Goci.

Filmi do të shfaqet në orën 5:30 në Kinemanë ABC /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë