Loading…

‘Sony Playstations 5’ sjell përfitime marramendëse në botën e lojërave

  • 21/01/2021 | 17:53

‘Sony Playstations 5’ sjell përfitime marramendëse në botën e lojërave

Kompania e analizave të tregut “Gamingsmart” tha në një raport se në fund të dhjetorit, pothuajse dy të tretat e tregut i përkisnin “Sony PlayStation 5”, transmeton Gazeta Metro.


“Sony Panasonic” shiti 4.48 milion kopje të konsolës, krahasuar me 2.4 milion të serisë X të “X-Box”. Në pothuajse të gjitha 167 vendet e analizuara, “Sony” tejkaloi “Microsoft” (më saktësisht, në 155 vende).

Sidoqoftë, “Microsoft” ka pushtuar tregun në Shtetet e Bashkuara dhe Kinë. Në Amerikë raporti është 50.18 përqind me 49.82 përqind, dhe në Kinë me 62.27 përqind kundrejt 37.73 përqind./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë