Loading…

Sopranoja botërore Maria Jose Siri në Tiranë për bamirësi

  • 15/01/2017 | 17:03

Sopranoja botërore Maria Jose Siri në Tiranë për bamirësi

“Më shumë tinguj tani e përgjithmonë” është koncerit humanitar që do t’i bashkojë disa emra të muzikës sonë me sopranon botërore Maria Jose Siri , që do të mbahet me 27 janar në Tiranë.


Spitali Amerikan me rastin e 10 vjetorit të tij ka organizuar një koncert bamirësie në kryeqytetin shqiptar, me shumë emra të njohur të artistëve si  Rona Nishliu, Josif Gjipali, Kastriot Tusha, Mario Karaj, Dren Abazi dhe Sindi Mamaqi, dhe me sopranon botërore Maria Jose Siri, një yll i skenës ndërkombëtare e cila do të sjell ngjyrat e teatrit “La Skala” në Tiranë, transmeton gazetametro.net

Koncerit do të mbahet në Pallatin e Kongreseve në  Tiranë, duke filluar nga ora 20:00.
Të ardhurat nga shitja e biletave shkojnë për vendosjen e implantit koklear tek fëmijët që kanë lindur me probleme në dëgjim. /gazetametro.net

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë