Loading…

Sot ​zbulohet shtatorja e ish-ambasadorit William Walker

  • 14/01/2017 | 08:27

Sot ​zbulohet shtatorja e ish-ambasadorit William Walker

Pas Bill Clinton’it edhe William Walker’it i ndërtohet shtatore në Kosovë.


Sot në Reçak të Shtimes, një ditë para 18 vjetorit të masakrës së Reçakut, zbulohet shtatorja ish-ambasadorit William Walker. Në ceremoni do të marrë pjesë edhe presidenti Hashim Thaçi, i cili paraprakisht do të bëjë homazhe në Kompleksin Përkujtimor në Reçak.

Po ashtu sot do të bëhet edhe shfaqja e filmit dokumentar “Saga e Reçakut”.

Në Reçak forcat serbe kanë ekzekutuar 44 meshkuj, e si dëshmitar i kësaj ngjarjeje ishte edhe William Walker. Reagimi i tij ngriti në këmbë bashkësinë ndërkombëtare për të parandaluar gjenocidin serb ndaj popullit shqiptar të Kosovës./Gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë