Loading…
Sot është përvjetori i 15 i Facebook
  • 12/03/2019 | 13:57

Sot është përvjetori i 15 i Facebook

Facebook sapo i ka bërë 15 vite që nga dita kur u krijua, transmeton Gazeta Metro


Duke përdorur  observimin e historianit Melvin Kranzberg që ‘ teknologjia nuk është as e mirë as e keqe por është neutral’ mund të themi se facebook është një mjet i thjeshtë i ngjashëm me telefonin ose televizionin.

Këto kanale mund të përdoren për të transmetuar informacione të cilat mund të jenë të këqia ose të mira, të vërteta ose gënjeshtra pa e mbajtur përgjegjësinë se çfar shfaqet në këtë platformë.

Megjithatë Facebook nuk duhet të shihet vetëm si një mjet i thjeshtë apo si teknologji neutrale; ai është një industri multibilionshe./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë