Loading…

Sot fillon numërimi i votave me kusht

  • 26/06/2017 | 12:20

Sot fillon numërimi i votave me kusht

Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve në Kosovë, Valmir Elezi ka treguar se sot do të fillojë numërimi i votave me kusht, të cilat janë rreth 25 mijë prej tyre.


Valmir Elezi ka thënë se po presin që shumë shpejtë të fillojnë më numërimin e votave me kusht, duke treguar se janë 25 mijë sosh.

“Po presim që shumë shpejt të fillojmë numërimin e Votave me Kusht. Janë rreth 25 mijë vota me kusht. Aktualisht është duke u bërë edhe një verifikim, për te krahasuar votuesit e rregullt me votuesit me kusht”, ka thënë Elezi për Insajderin.

Zëdhënësi i KQZ’së gjithashtu tha se aktualisht është duke u bërë verifikimi, për të krahasuar votuesit e rregullt me votuesit me kusht të zgjedhjeve të 11 qershorit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë