Loading…

Sot hapet një pjesë e autostradës Kosovë – Maqedoni

  • 31/12/2016 | 08:24

Sot hapet një pjesë e autostradës Kosovë – Maqedoni
Sot mbahet ceremonia e hapjës së nyjeve lidhëse Konjuh dhe Babush të Autostradës “Arbën Xhaferi”.


Në këtë përurim të pranishëm do të jenë Presidenti i Republikës së Kosovës Hashim Thaçi, kryeministri i Qeverisë së Kosovës Isa Mustafa, kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli dhe zyrtarë të tjerë qveritarë e komunalë.

Ceremonia do të mbahet në Babush.

Autostrada “Arbën Xhaferi” është njëri nga projektet strategjike rrugore të Kosoëvs, e cila e lidh Kosovën me Maqedoninë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë