Loading…

Sot heshtet në Drenas

  • 17/12/2016 | 10:46

Sot heshtet në Drenas

Zgjedhjet e 4 dhjetorit nuk sollën fitues në Drenas, por ngushtuan garën vetëm me kandidatin e PDK-së, Ramiz Lladrovcin dhe atë të Nismës, Isa Xhemajlajn, shkruan Gazeta Metro.


Dy kandidatët dje mbetën tubimet përmbyllëse, meqë rast nuk hezituan ta shprehnin bindjen në fitore.

Ndërkohë, sot heshtet në Drenas, pasi siç thotë ligji, heshtja zgjedhore fillon një ditë para mbajtjes së zgjedhjeve dhe heshtja hynë në fuqi në ora 24:00. Në heshtjen zgjedhore ndalohet çdo organizim apo thirrje publike për cilin do kandidat që garon në zgjedhje, po ashtu janë të ndaluara edhe të gjitha llojet e reklamës.

Ndryshe, zgjedhjet për të parin e Drenasin mbahen nesër(18 dhjetor), dhe në garë janë Partia Demokratike e Kosovës dhe Nisma për Kosovën./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë