Loading…

Sot luhet ndeshja e mbetur e javës së 9’të në Superligën e Kosovës

  • 02/11/2022 | 08:13

Sot luhet ndeshja e mbetur e javës së 9’të në Superligën e Kosovës

Me fillim nga ora 18:00 në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ Prishtina dhe Trepça’89 do të zhvillojnë ndeshjen e mbetur të javës së nëntë në Superligën e Kosovës, transmeton Gazeta Metro.


Kryeqytetasit në këtë takim vijnë pas një ecurie mjaftë të mirë javëve të fundit, ndërsa e njëjta gjë nuk mund të thuhet edhe për mitrovicasit.

Skuadra e udhëhequr nga Shpëtim Idrizi nuk dinë për fitore në pesë ballafaqimet e fundit, ku ka arritur dy barazime dhe tre humbje.

Pas 12 ndeshjeve Prishtina gjendet në pozitën e katërt në renditjen tabelore me 21 pikë, derisa mysafirët në vendin e parafundit me 11 pikë. /gazetametro.net

Emocionuese: Igball Jashari, pasardhësi i familjes Jashari këndon këngën ‘Mora Fjalë’ gjatë prezantimit te ekipi i parë i Prishtinës

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë