Loading…

Sot mblidhet Qeveria në largim

  • 15/06/2017 | 08:11

Sot mblidhet Qeveria në largim

Kryeministri në largim Isa Mustafa sot do të merr pjesë në mbledhjen e Qeverisë, e cila do të mbahet me fillim nga ora 09:00. Nuk dihet agjenda e mbledhjes së sotme.


Herën e kaluar kjo mbledhje ka dështuar pasi që kryeministrit Mustafa nuk i kanë shkuar ministrat.

Në mbledhjen e Qeverisë kishin shkuar vetëm ministrat në detyrë që vijnë nga LDK-ja por jo edhe ata të PDK-së që kanë qenë në koalicion me LDK-në që nga viti 2014.

Si shkak i mospjesëmarrjes së ministrave nga PDK-ja, kryeministri në largim e anuloi mbledhjen e fundit të paraparë për tu mbajtur para mbajtjes së zgjedhjeve.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë