Loading…

Sot mësohen katër skuadra të reja që vazhdojnë në fazën tjetër

  • 29/11/2022 | 11:09

Sot mësohen katër skuadra të reja që vazhdojnë në fazën tjetër

Kampionati Botëror i futbollit sot do të vazhdojnë edhe me katër ndeshje të tjera mjaftë interesante.


Në fakt, sot do të mësohen edhe katër skuadra të tjera që do të vazhdojnë në 16-shen e finales së këtij kampionati, e të cilat do të dalin nga grupet A dhe B.

Do të ketë nga sot edhe ndryshim të orarit pasi dy ndeshjet e grupit A do të zhvillohen nga ora 16:00, kurse dy të grupit B nga ora 20:00.

Në grupin A ballafaqohen Ekuadori me Senegali dhe Holanda me Qatar. Holanda dhe Ekuadori e kryesojnë grupin A me nga katër pikë, Senegali është i treti me tre pikë, kurse Katari është pa pikë dhe i ka thënë lamtumirë këtij kampionati.

Kurse, nga ora 20:00 bë kuadër të grupit B ballafaqohen Irani me ShBA-të dhe Uellsi me Anglinë. Anglia e kryeson këtë grup me katër pikë, i ndjekur nga Irani me tre dhe ShBA me dy pikë, ndërsa Uellsi është i katërti me vetëm një pikë.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë