Loading…

Sot mot me diell, nga nesër pritet mot jostabil

  • 05/06/2021 | 08:02

Sot mot me diell, nga nesër pritet mot jostabil

Dita e shtunë mbetet me mot të qëndrueshëm dhe të ngrohtë, kur priten intervale më të gjata me diell. Kurse, nga dita e diel pritet mot jostabil mbi vend, ku priten zhvillime të rrebesheve të shiut me bubullima.


Sipas Prishtina Weather, të hënën më freskët e priten edhe shtrëngata me shi.

“Nga dita e martë, do të mbajë mot i ndryshueshëm, do të ketë edhe vransira dhe diell, për derisa rreth viseve malore mund të mbeten mundësi për zhvillime të rrebesheve të shiut me bubullima. Indeksi i cilësisë së ajrit edhe do të mbetet përreth vlerave të pranueshme gjatë kësaj periudhe. Indeksi i rrezeve UV do të jetë në vlera shumë të larta dhe të larta ditën e shtunë e diel, e në këto kushte preferohet ekspozim më minimal ndaj rrezeve të diellit orëve të mesditës”, thuhet në njoftimin e Prishtina Weather.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë