Loading…

Sot mund të ketë edhe reshje

  • 15/12/2016 | 09:11

Sot mund të ketë edhe reshje

Temperaturat në minus do të vazhdojnë edhe sot në Kosovë. Kështu parashihet edhe nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

IHK për ditën e enjte ka parashikuar kushte për zhvillim të vranësirave, të cilat vende-vende mund të sjellin reshje të dobëta.

Sipas IHK-së temperaturat minimale parashihen të ulen deri -9 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 4-7 gradë Celsius.

Presioni atmosferik vazhdon të mbetet i lartë, mbi vlerat e normales. Ndërsa, IHK parashehë se do të fryjë erë nga veriu dhe verilindja me shpejtësi 1-5m./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë